تبلیغات
چَــمـتـا - کلام صادقانه، نگاه منصفانه

کلام صادقانه، نگاه منصفانه

جمعه 12 آبان 1391  02:23 ق.ظ

نوع مطلب :فرهنگ ،

یکی از مهم ترین رویدادهای فرهنگی در کشورما برگزاری نمایشگاه مطبوعات و رسانه است. نوزدهمین نمایشگا مطبوعات در حالی روزهای پایانی خود را _در مصلی تهران_ به پایان می رساند که شاهد استقبال و حضور گسترده ی قشرهای مختلف مردم از این نمایشگاه هستیم که این امر بیانگر رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی ملت عزیز ما نیز می باشد. از دیگر سو نیز این موضوع حاکی از آن است که  با توجه به گذشت قرن ها از انتشار مطبوعات در دنیا و گسترش حیرت آور فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی هنوز رسانه های نوشتاری نظیر روزنامه، مجله و... از منظر و دید مردم دارای اهمیت است.

امروزه نقش و اهمیت مطبوعات در انعکاس و ثبت وقایع، بیداری و ارتقای آگاهی های مردم بر کسی پوشیده نیست. رشد و گسترش مطبوعات در جوامع بیانگر توسعه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مردمان آن می باشد.

نکته قابل تامل در نمایشگاه نوزدهم شعار آن است."رسانه، کلام صادقانه، نگاه منصفانه "که این دو از عناصر ارزشمند مطبوعات است. مطبوعات زبان مردم هستند و از هر حیث باید مراقب کلام و نگاه خود باشند. شرافت و رسالت رسانه، اصحاب آن را ملزم می سازد تا  با شجاعت در نقل حقایق و تاكید بر صداقت و احتراز از تحریف ضمن حفظ حرمت و حریم فرد و جامعه به انتقاد سالم و سازنده بپردازند.


نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:سه شنبه 21 آذر 1391 | نظرات ()

برچسب ها: عموزادی ، چمتا ،