تبلیغات
چَــمـتـا - سروده‌ای رنگی برای شهر خاکستری

سروده‌ای رنگی برای شهر خاکستری

دوشنبه 14 اسفند 1391  10:58 ق.ظ

نوع مطلب :هنر ،

این روزها اگر گذرتان به محوطه پارک لاله و اطراف آن افتاده باشد با صحنه‌های متفاوتی روبه‌رو خواهید شد؛ نوارهای قرمزی که از شاخه‌های تازه جوانه‌زده درختان آویزان شده است یا چوب‌های خشکی که فضای خالی بین دو تنه درخت را پر کرده است.

اگر سنگفرش پیاده‌راه بلوار کشاورز را نگاه کنید، رنگ‌های سفید و آبی و سبز روی آنها خودنمایی می‌کند. هنرمندان هنرهای محیطی به تهران آمده‌اند تا با آثار خلاقانه حال و هوای شهر را عوض کنند. روزهای پر رفت‌وآمد اسفند‌ماه با جشنواره‌ای که برای نخستین بار از سوی سازمان زیباسازی و با حضور هنرمندان انجام می‌شود، گره خورده است؛ جشنواره هنرهای محیطی شهر تهران.

جشنواره هنر محیطی پیش از اینکه در تهران اجرا شود تاکنون در مناطق مختلف ایران به‌ویژه جزیره هرمز برگزار شده است اما برگزاری آن در تهران از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران به‌عنوان نخستین جشنواره هنر محیطی در یک کلانشهر به حساب می‌آید که در آن ۴۰ هنرمند هنر محیطی و ۲۰ دستیار حضور دارند. این جشنواره از شش اسفند شروع شده و تا پس از ایام عید نوروز در پارک لاله تهران ادامه خواهد داشت.

جشنواره هنرهای محیطی که برای نخستین بار در تهران به اجرا در‌آمده است محدود به پارک لاله نیست و برخی از آثار هنرهای محیطی  در ایستگاه‌های متروی تجریش و ولیعصر به نمایش گذاشته شده است. 

گفتنی است استاد هنرمند احمد نادعلیان كه خود از پیشكسوتان هنر محیطی كشور می باشد دبیر جشنواره هنرهای محیطی شهر تهران است.


نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:سه شنبه 15 اسفند 1391 | نظرات ()

برچسب ها: عموزادی ، رضا عموزادی ، چمتا ، amoozadi ،