تبلیغات
چَــمـتـا - نورالدین پسر ایران

نورالدین پسر ایران

یکشنبه 1 اردیبهشت 1392  09:15 ق.ظ

نوع مطلب :فرهنگ ،

ایام تعطیلات نوروز امسال را با كتاب "نورالدین پسر ایران" سر كردم. كتابی خواندنی از خاطرات رزمنده ای با ویژگی های منحصر به فرد و خاص. "نورالدین" جوان پر شور و شر تبریزی است كه دوران طلائی زندگی خود را در جبهه ها گذراند و با توجه به جراحات سنگین  و كم نظیرش تا پایان جنگ، شور اشتیاق حضور در صحنه های نبرد را از دست نداد. در میان كتاب های داستانی دفاع مقدس بدون شك "نورالدین پسر ایران" را می توان در ردیف بهترین كتاب های داستانی مستند جنگی دانست.

او در 16 سالگی وارد عرصه های سهمگین نبرد با دشمن می شود و هشتاد ماه از دوران جنگ را در جبهه ها گذراند و  در اكثر عملیات ها حضور فعال داشته و اینك با پشت سر گذاشتن لحظه ها و خاطرات سخت و طاقت فرسا، هفتاد درصد جراحت از آن دوران را به یادگار دارد .

شیطنت های شیرین و با مزه ی  این رزمنده بسیجی از یك سو ، رشادت ها و دلیری ها بی نظیر او از سوی دیگر و  صبر و بردباری او در تحمل زخم ها و جراحات دردناك ناشی از آتش توپ و خمپاره و تركش ... انسان را به حیرت وا می دارد.

هزاران هزار درود بر دلیرمردان و جانبازان و پسران زخم دیده ی  ایران زمین


كتاب «نورالدین پسر ایران» را انتشارات سوره‌ی مهر  در آذر ماه 1390 منتشر كرده است. خاطرات "سید نورالدین عافی" را ابتدا در سال 1373، آقای موسی غیور طی ۴۰ ساعت مصاحبه به زبان آذری ضبط كرد و خانم معصومه سپهری از سال 1383 كار پیاده‌سازی و تنظیم این مصاحبه‌ها را بر عهده‌ گرفت. ایشان برای فراهم آوردن این كتاب 700 صفحه‌ای، شخصاً نیز چندین مصاحبه‌ی تكمیلی از صاحب خاطرات و همرزمان او گرفت.


نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:یکشنبه 1 اردیبهشت 1392 | نظرات ()

برچسب ها: نورالدین پسر ایران ، عموزادی ، رضا عموزادی ، چمتا ،