تبلیغات
چَــمـتـا - آیت الله سید حسن تائبی(ره) به راستی عبد مخلص خدا بود

آیت الله سید حسن تائبی(ره) به راستی عبد مخلص خدا بود

شنبه 7 اردیبهشت 1392  01:21 ب.ظ

نوع مطلب :گزارش و خبر ،

آیت الله حاج شیخ ولی الله عموزادی از اساتید حوزه های علمیه مازندران در خصوص آیت الله سید حسن تائبی( امام جمعه موقت ساری) رحمت الله علیه فرمودند: شناخت و آشنائی من از ایشان بر می گردد به سالهائی كه با ایشان در محضر استاد جلیل القدر حضرت آیت الله العظمی كوهستانی - در كوهستان بهشهر- طلبه بودیم . به خاطر دارم در همان دوران نوجوانی حاج آقای تائبی در بین طلاب بیش از همه مراقب نفس خویش بود و در ترك معصیت و دوری از گناه دقت زیادی داشت.

 

ایشان هم چنین افزودند: سالها بعد كه این سید جلیل القدر به مشهد و از آنجا به قم مشرف شدند دوستی و آشنائی من با ایشان بیشتر گردید. در آن روزها  به اتفاق از محضر علمای بزرگی نظیر آیت الله ستوده(ره)، آیت الله حاج شیخ مصطفی اعتمادی، آیت الله مشكینی(ره) و آیت الله العظمی سلطانی طباطبائی(ره)،  بهره می بردیم . این عالم ربانی در كسب علوم دینی و حوزوی  بسیار علاقه مند بود و با شور و اشتیاق در درس ها حاضر می شدند و به جهت علاقه شدید او به تحصیل علوم دینی بود كه بعدها به مدت پنج سال به نجف اشرف مهاجرت نمود و از محضر مراجع عالیقدر آن زمان كسب فیض نمود. پس از بازگشت از نجف اشرف نیز با ایشان در درس خارج حضرات آیات عظام گلپایگانی(ره)، میرزا هاشم آملی(ره) و حضرت امام (ره)نیز تلمذ كردیم.

آیت الله عموزادی در خصوص شخصیت این عالم بزرگوار گفت: آیت الله حاج سید حسن تائبی به راستی یك روحانی وارسته، پرهیزگار، با تقوا، عبد مخلص خدا و مهذب نفوس بود. ایشان در رعایت حدود شرعی بسیار احتیاط می نمود و تواضع و فروتنی خاصی داشت.در طول سالهای متمادی دوستی و شناخت، من از ایشان هیچ كوتاهی و قصوری ندیدم و به جهت همین ضمیر پاك و خلوص باطن، همواره محور و پناهگاهی برای دوستان، شاگردان و مریدانش بود.

این استاد حوزه در پایان ضمن ابراز تسلیت و اظهار تاسف از ارتحال این عالم ربانی(ره) گفت: فقدان شخصیتهای همچون آیت الله سید حسن  تائبی(ره) خسران جبران ناپذیری است برای جامعه و مراكز علمی و دینی. از خداوند متعال علو درجات این روحانی عالی‌مقام را مسألت دارم.


گفتنی است حضرت آیت الله  حاج سید حسن تائبی رحمت الله علیه از علما  و اساتید بزرگوار استان مازندارن و امام جمعه موقت ساری است كه پس از تحمل سالها بیماری در سن 74 سالگی بر اثر عارضه قلبی در دوم اردیبهشت 92  دار فانی را وداع گفت. روحش شاد.

نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 | نظرات ()

لینك های مرتبط: شمال نیوز ، شمال فردا ، صدای ساری ،
برچسب ها: آیت الله سید حسن تائبی ، آیت الله حاج شیخ ولی الله عموزادی ، شیخ ولی الله عموزادی ، عموزادی ، چمتا ، اساتید حوزه علمیه مازندران ، از شاگردان آیت االه كوهستانی ،