تبلیغات
چَــمـتـا - رالـی، با طعم ایرانی

رالـی، با طعم ایرانی

یکشنبه 29 اردیبهشت 1392  11:52 ق.ظ

نوع مطلب :فرهنگ ،هنر ،

از شما چه پنهان، دوستی داریم كه علاقه وافری به مقوله های فرهنگی و هنری دارد. از این جهت كه، فیلم زیاد می بیند! كتاب زیاد می خواند! موسیقی زیاد گوش می دهد و قس علی هذا !!

چندی پیش این دوست فرهنگی ما یك عدد دی وی دی _ یا به قول فرهنگستان ادب خودمان لوح فشرده ای _ را به بنده داد كه روی آن نبشته بود "رالی ایرانی". گفتم : قصه چیست؟ گفت : این یكی از جدیدترین محصولات شبكه نمایش خانگی است به نام رالی ایرانی به نظر ابتكار خوبیست، خواستم شما هم تماشا كنید. بنده نیز خوشحال از تصاحب یك محصول فرهنگی مفت و مجانی از او تشكر كردم .

شب هنگام به اتفاق خانواده چهار نفری خود به تماشای این محصول فرهنگی نشستیم. رالی ایرانی، در واقع یك فیلم مسابقه ایست در راستای سرگرمی خانواده ها، مثل برنامه های مسابقه و سرگرمی رسانه ملی خودمان، اما این كجا و آن كجا ! بنا به دلایل مختلف، یک سر و گردن از برنامه های سرگرم كننده سیما توفیر دارد.

 

 

  تعدادی از ستاره ها و یا همان سوپر استارهای سینمای كشور و یك خواننده پاپ شركت كنندگان اصلی این مسابقه هستند.مجری این برنامه هم فرزاد حسنی است. آنان به چند گروه تقسیم می شوند و با نقشه ای مرموز و متفاوت قرار است به صندوقچه 20 میلیون تومانی در یكی از مناطق شمال كشور برسند. ظاهر امر هیچ یك از شركت كنندگان و عوامل، غیر از نویسنده و یا كارگردان از مشكلات احتمالی برای رسیدن به صندوقچه اطلاع ندارند و همین امر باعث جذابیت داستان می شود.

از نوع طراحی داستان فیلم به وضوح احساس می شود ایده اصلی آن  از شبكه های ماهواره ای گرفته شده است. به این دسته از آثار رئالیتی شو (Reality Show ) گفته می شود كه البته جای آن در محصولات فرهنگی ما خالی بود.

( به عرض می رساند متاسفانه اینجانب اساسا با پدیده ضد فرهنگی!! و  مهاجم!! ماهــواره سرو كاری ندارم! اما خیر سرمان دوستانی داریم كه این اخبار را به سمع و نظرمان می رسانند!!!)

چیزی كه باعث شد یكی از انگشتانم به نشانه حیرت در دهانم فرو رود نام "سعید ابوطالب" بعنوان طراح، نویسنده و تهیه كننده این مجموعه در تیتراژ است. خب، سعید ابوطالب را اهل فرهنگ و رسانه خوب می شناسند (مستند سازی كه در زمان اشغال عراق به آنجا بعنوان خبرنگار سفر كرده بود و به اسارت نیروهای امریكائی در آمد و پس از چهار ماه به وطن بازگشت و در مجلس هفتم در لیست بر و بچ اصولگرایان قرار گرفت و بر صندلی های مجلس تكیه زد و..و..)  لذا برای بنده حضور این چهره ی ارزشی  بعنوان طراح اصلی و تهیه كننده این مجموعه، دور از انتظار بود!

هنوز انگشت حیرت در دهانم بود كه با خود گفتم : بی خیال آقا !  وقتی مسعود ده نمكی با آن تفكران آنچنانی! با استفاده از هنر پیشه های به اصطلاح این چنینی! بر طبل "رسوائی" می كوبد. خب چه اشكالی دارد؟ سعید ابوطالب هم ،با آن چهره و سابقه ی این چنینی! با بازیگران آنچنانی "رالی "سواری كند! در بیاید چشم حسود و بخیل!!

هر چه بود، خانواده چهار نفری ما یعنی از دختر شش ساله بنده گرفته تا اینجانب سی و نه ساله این مجموعه را پسندیدیم و  بی صبرانه منتظریم  سری جدید آن در بازار فرهنگی عرضه شود تا ادامه داستان را دنبال كنیم.

 


نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 | نظرات ()

برچسب ها: رالی ایرانی ، سعید ابوطالب ، عموزادی ، رضا عموزادی ، چمتا ،