تبلیغات
چَــمـتـا - كوتاهی در زمینه سازی ظهور منجی موعود

كوتاهی در زمینه سازی ظهور منجی موعود

دوشنبه 5 اردیبهشت 1390  01:14 ق.ظ

نوع مطلب :فرهنگ ،

http://mehrdadclub.com/wp-content/uploads/2011/04/zohor34350125287031250.jpg

حتما تا كنون پیرامون "مستند ظهور بسیار نزدیك است" اخباری شنیده و یا مطالبی خوانده اید . فیلمی كه با واكنش  تند بسیاری از علما و اساتید و نخبگان در كشور مواجه گردید. فرصتی پیش آمد تا بنده نیز آن را نظاره گر باشم . البته  موضوعات مطرح شده در این فیلم برای من تازه گی نداشت. از این جهت كه مد تها پیش با سایتی مواجه شدم تحت عنوان U313 در واقع آنچه را كه در این مستند دیدم  به شكل بسیار گسترده تری را آنجا خوانده بودم. قابل ذكر است كه این سایت بازدید كنندگان بسیار زیادی داشت به نحوی كه در بخش نظرات مقالات آن بیش از هزار كامنت مشاهده می شد كه البته گردانندگان سایت تلاش می نمودند به تمامی سئوالات و شبهات در زمینه ظهور منجی پاسخ دهند. در حال حاضر نیز همین افراد یعنی مدیران و گردانندگان سایت (U313.COM) اقدام به تولید و انتشاراین فیلم بر اساس همان دیدگاه ها و برداشت ها نمودند.

طراحان و تولیدكنندگان مستند " ظهور بسیار نزدیك است " به استناد آیات، روایات، احادیث ، و سخنان برخی از علما نشانه های عنوان می كنند كه دلالت بر قریب الوقوع بودن ظهور آقا امام زمان(عج) دارد. نظیر :

رواج بی بند و باری و فساد،  فروان شده سیل و زلزله و طوفان،  زیاد شدن مرگ فقها و مراجع،  عدالت خواهی و ظلم و ستمگری و خون ریزی...

همچنین طراحان این فیلم با استفاده از قرائن و شواهدی  برخی از شخصیت ها و افراد عصرحاضر را با یاران و یا دشمنان امام زمان (عج) مطابقت می دهند نظیر:

سید خراسانی همان سیدی كه پرچم را به دستان امام(عج) تقدیم می كند بر اساس قرائن می تواند مقام معظم رهبری باشد.

شعیب بن صالح كه فرمانده لشكر امام زمان (عج) است براساس نشانه های موجود دكتر احمدی نژاد می تواند باشد.

سید یمانی نیز براساس روایات  و قرائنی كه در فیلم عنوان میشود سید حسن نصرالله است

سفیانی یا هم جنایتكاری كه با لشكر امام زمان(عج) می جنگد بی شباهت با پادشاه اردن نیست

و...

در انتقاد به این نوع تفكر و یا درستی و یا نادرستی اینگونه حركت ها ، علما و فرهیختگان و پژوهشگران به حد كفایت به آن پرداختند. اما پس از دیدن فیلم دو نكته به ذهن بنده خطوركرد كه  فرصت را غنیمت می شمارم و به آن می پردازم.

اولین نكته ای كه به ذهنم رسیده آن است كه : بروز و ظهور چنین اندیشه ها و حركت ها ی نسنجیده  در زمینه ظهور مصلح جهانی را باید در كم كاری بسیاری از مراجع و مراكز علمی و فرهنگی و مذهبی دانست. چقدردر حوزه ی فرهنگ انتظار، فلسفه ظهور و مهدویت كار شده است؟ آیا این مقدار تلاش ها ئی كه انجام پذیرفته، توانسته روح تشنه مشتاقان ظهور آقا ارواحناه له لفدا را سیراب سازد؟

 فارغ از برخی تولیداتی كه در حوزه كتاب صورت گرفته. بررسی كنید و ببینید در چند درصد از برنامه های تلوزیونی و رادیوئی اعم از برنامه های كارشناسی و سریال ها و نمایش ها به این مقوله پرداخته می شود؟ در عرصه سینما چند درصد آثار و تولیدات ما در جهت تبیین و تشریح ظهور مصلح جهانی است؟ در آموزش و پرورش چقدر برنامه هائی تربیتی و آموزشی آن در راستای پرورش یك منتظر واقعی است؟ در دانشگا ها چطور؟ در حوزه فرهنگ، چه گام هائی برداشته شده است؟ بدیهی است اگر مجامع و مراكز از حوزه های علمیه گرفته تا مراكز دانشگاهی و فرهنگی  و هنری اقدامی ننمایند عده ای اگرچه شاید صادقانه و خیرخواهانه اما بدون علم وآگاهی ، نسنجیده و ناشیانه دست به چنین اقدامی خواهند زد.

نكته دوم اینكه : به راستی اگر مصلح جهانی و منجی عالم بشریت كه بر اساس آیات و روایات و احادیث فراوان افتخارش برای شیعیان و مسلمانان است را یهودیان و صهیونیست ها می داشتند این چنین دست بر روی دست می گذاشتند و مصلحت اندیشی می كردند؟ (داستان همان شیخ یهودی است كه به خلیفه دوم گفت اگر آیه اكمال بر ما نازل می شد ما فخر می فروختیم و جشن می گرفتیم)  چه نشسته ایم ؟ كه آنان با مطالعه دقیق آثارو اندیشه های مهدوی شیعیان و مسلمانان  تلاش می كنند با ساخت فیلم های اخر الزمانی به جهانیان القاء نمایند كه سعادت و نجات بشر یت را آنان در آخر زمان رقم خواهند زد. آیا زمان آن فرا نرسیده كه در جهت معرفی و شناسائی آخرین منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  به جهان دست به اقدامی  عاجلی بزنیم.  چه نشسته ایم یاران ؟ ظهور بسیار نزدیك است. اللهم عجل لولیك الفرج


نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:یکشنبه 4 اردیبهشت 1390 | نظرات ()

برچسب ها: ظهور منجی ، فیلم های اخر الزمانی ، كوتاهی در زمینه سازی ظهور ، ظهور بسیار نزدیك است ، آخر الزمان ، منجی عالم بشریت ، احمدی نزاد شعیب ابن صالح ، سید خراسانی ، فراماسونری دجال زمان ، سید حسین نصرالله سید یمانی ، فرهنگ مهدویت ، موعود ، علی اصغر سیجانی ، rise of documentary is very close ، U313.COM ، Ahmadi Nzad ، appearance is very near ، Freemasonry ،