تبلیغات
چَــمـتـا - مــقام معــلم

مــقام معــلم

یکشنبه 11 اردیبهشت 1390  09:40 ب.ظ

سالها پیش (سال1384) آن زمان كه مسئولیت روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 13 تهران را بر عهده داشتم تصمیم گرفتیم در هفته بزرگداشت مقام معلم با همكاری معلمان خوش ذوق و قریحه آن منطقه مجموعه خاطرات، شعر، و نثر معلمان را جمع آوری و به رشته ی تحریر در آوریم. با حمایت های مدیریت محترم منطقه در آن زمان، دست به این اقدام زدیم و كتابی با عنوان "قلم و احساس" را با همكاری معلمان به چاپ رسانیدم. حال كه در هفته بزرگداشت مقام معلم هستیم بهتر آن دیدم كه یكی از ان خاطرات شیرین را برایتان در اینجا بیاورم.

http://www.xat.ir/download.php?img=2858

 


من آموزگار دبستان هستم. در سالها پیش روزی، بر حسب اتفاق كمی دیرتر به مدرسه رسیدم. وقتی وارد حیاط مدرسه شدم. با تعجب دیدم مدیر و معاون سراسیمه به سمت من میدوند. پرسیدم : چی شده؟ اتفاقی افتاده؟ خانم مدیر به معاون اشاره كرد و گفت : ایشون رو ببر نمازخونه تا من برگردم. من دچار دلهره و اضطراب شدم. تپش قلبم زیاد شده بود. از این رفتار مدیر و معاون مدرسه متعجب بودم. هزار فكر جور واجور به ذهن من خطور میكرد.خدایا مگر چه اتفاقی افتاده كه آنها اینقدر هراسان و نگران هستند. به نماز خانه مدرسه كه رسیدیم به خانم معاون گفتم : تو رو خدا میگین چی شده؟  او گفت : ببینم! تو مشكلی برات پیش اومد؟ چك برگشتی داری؟ كسی ازت شكایت كرده؟ در كمال تعجب گفتم : نه!! این حرفها چیه؟ چطور مگه؟ گفت : نمیدونم! از اول صبح تا حالا یه ماموری با لباس نظامی آمده ،نشسته تو دفترمدرسه، میگه باید خانم فلانی را امروز ببینم، خلاصه خواستیم به شما بگیم حواستون جمع باشه. گفتم: من كه نمی دونم داستان چیه، بزار بریم ببینیم كیه و چیكار داره. به اتفاق به سمت دفتر مدرسه رفتیم در نهایت ناباوری دیدم یكی از دانش اموزان  قدیمی كلاس پنجمی من كه حالا برای خود جوانی رشیدی شده بود در لباس فرم نظامی آمده بود تا مرا ببیند. و از زحمات من تشكر كند.این خاطره بهترین خاطره از دوران تدریسم بود و هیچگاه از ذهن من پاك نمی شود.  (زهرا بدری)


هفته معلم بر تمامی استادان و معلمان عزیز ایران زمین فرخنده باد


نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:سه شنبه 19 دی 1391 | نظرات ()

برچسب ها: قلم و احساس ، مجمو عه خاطره شعر و نثر ادبی معلمان ، آموزش و پرورش منطقه 13 ، خاطرات معلمان ، Pen and feel ، عموزادی ، amoozadi ،