تبلیغات
چَــمـتـا - جلوی دوربین اونی باش که بیرون هستی

جلوی دوربین اونی باش که بیرون هستی

یکشنبه 1 خرداد 1390  10:59 ق.ظ

نوع مطلب :"مجـــری" و مجری گری ،گفتگو ،

همانطور که قبلا وعده نمودم ، تلاش خواهم کرد در چمتا باب گفتگو و مصاحبه با برخی از مجریان رادیو و تلوزیون  و هنرمندان  عرصه سینما و تئاتر را باز کنم . در این قسمت مصاحبه کوتاهی خواهم داشت با یکی از مجریان متین و خوب صدا و سیما جناب آقای " سید میلاد اسلام زاده."


 

جناب آقای اسلام زاده  در بیشتر شبکه های سیما به خصوص برنامه های علمی و آموزشی فعالیت دارد. از جمله کارهای پر بیننده او  برنامه صفر و یک است که در حوزه کامپیوتر و فناوری های روز دنیاست . وی علاوه بر اجرای برنامه های رادیوئی و تلوزیونی اجرای همایش ها و سمینارهای بزرگ عمومی و تخصصی را نیز بر عهده می گیرد. از مهم ترین برنامه های او می توان  به :

- دراستان (86و87- شبکه تهران)    2- و خدایی که در این نزدیکی است (رمضان 87- شبکه دو)    3- خواب (88- شبکه چهار)    4- به خانه بر می گردیم (88- شبکه تهران)    5- حرکت (88-شبکه دو)    6- سفر نامه منطقه آزاد ارس (88-  شبکه چهار)    7- حرف حساب (88 و 89 - شبکه یک)  8- نسخه (88 و 89 - شبکه یک)   9- صفر و یک (89- شبکه آموزش) اشاره نمود. او علاوه بر وقار و متانت بسیار مسلط بر اجرا نیز می باشد.به همین جهت می توان از او بعنوان یکی از مجریان موفق سیما یاد کرد. از سید میلاد عزیز بخاطرلطف، تواضع و فروتنی که برای انجام این مصاحبه به خرج دادند بی نهایت سپاسگزارم.


مختصری در مورد خودتا بگوئید؟ تحصیلات شغل و برنامه ها ....؟

اطلاعات تحصیلی و شغلی بنده در وبلاگ من موجود است که می توانید بنا به نیاز  از آنها استفاده نمایید.

http://miladke.blogfa.com

چقدر به کارتان (مجری گری) علاقه مندید وبرای آن وقت می گذارید؟

گاهی اوقات کلمات پاسخ گوی مفاهیم نیستند. شاید برای من عاشق بودن نهایت معنای قابل انتقال با کلمه است.اگر روح واژه را دریابید ، حال مرا می فهمید. من عاشق این حرفه هستم  ، من عاشق تلویزیونم.اگر عقربک ها زمان بیشتری به من می دادند باز هم آن را برای پیشرفت در این کار صرف می کردم.

به نظر شما یک مجری خوب کیست؟ یا اینکه چه ویژگی هائی باید داشته باشد؟

تعریف یک مجری خوب ساده است ولی عمل به این تعریف پیچیدگی های عجیب و غریبی دارد.مجری خوب کسی است که ببیننده بتواند  با او در راستای هدف یک برنامه ، ارتباطی خوب برقرار کند و او نیز بتواند باعث جذب بیننده برای برنامه اش بشود.شاید تمام سختی کار هم همین است.

تفاوت اجرا در تلوزیون و اجراهمایش ها و جشنواره ها در چیست؟

اگر جستجو کنیم تعداد شباهتهای این دو به مراتب بیشتر از تفاوتشان است ولی برای من ارزشمندی ، اهمیت و تاثیرگذاری تلویزیون با هیچ تریبون دیگری قابل مقایسه نیست اجرای تلویزیونی یعنی بندبازی بر بلندای اعتبار اجتماعی ، محبوبیت و گاهی درآمد زایی و هر لحظه داشتن بیم سقوط در پرتگاه اما اجرای سمینار در پیچیده ترین حالت ، یعنی هدایت فضای هیجانی با آنچه برگزار کننده می خواهدو مدیریت انگیزشی مراسم در راستای محتوای سخنرانان

بیشتر چه نوع اجراهائی را می پسندید؟ آیا هر برنامه ای به شما پیشنهاد شود می پذیرید؟

مرگ حرفه ای یک مجری زمانی که به هر درخواستی جواب مثبت بدهد.من به کارهای علمی و اجتماعی علاقه مندم و برنامه هایی که قدرت مانور من بیشتر و رای من محترم باشد.


رمز موفقیت خود را در چه میدانید؟

مطالعه : خوراک حرفه ی مجری است و بدون آن مجری حرفه اش لاغر و مردنی می شود

هدف مشخص: برای کوتاه و بلند مدت داشتن یعنی حرفه ای کار کردن مجری یک حرفه ایست

عشق: مهمترین دلیل برای تحمل مشکلات این حرفه است روزی محمد رضا شهیدی فر در راهروی طبقه ی پنجم ساختمان تولید سرپایی به من گفت "یا جلوی دوربین اونی باش که بیرون هستی یا بیرون اونی بشو که جلوی دوربینیبدون این ، باور پذیری وجود نخواهد داشت چون مجری تصویری از خود ارائه می کندکه وجود خارجی ندارد و این یعنی عدم برقراری ارتباط خوب مخاطب با مجری.


نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:سه شنبه 19 دی 1391 | نظرات ()

برچسب ها: سید میلاد اسلام زاده ، مجری برنامه صفر و یک ، گفتگوی خواندی با میلاد اسلام زاده ، میلاد اسلام زاده ، نکاتی پیرامون مجری گری از میلاد اسلام زاده ، عموزادی ، amoozadi ،